Czym właściwie jest tablet?

Dobry tablet do 1000

Kiedy parę lat temu tablety pojawiły się na rynku, wzbudziły dość spore zainteresowanie, ale i dużo wątpliwości, czy takie urządzenie znajdzie swoje miejsce i zastosowanie.

Właściwie- co to jest tablet?

Tak na pierwszy rzut oka to po prostu duży smartfon. Choć kiedy tablety się pojawiły, nie miały jeszcze opcji obsługi kart sim (nadal istnieją modele, które nie dają takiej możliwości). Czyli może mały laptop, bez fizycznej klawiatury, choć z możliwością jej podłączenia? Tyle tylko, że wiele programów nie ruszy na tablecie, zwłaszcza tych specjalistycznych i zaawansowanych (chyba, że mówimy o tabletach graficznych, ale to inna bajka).

Jak działa tablet

Tablety są urządzeniami znajdującymi się gdzieś pomiędzy smartfonami a laptopami.
Jakiś czas temu czytałem o nich na http://www.komputerswiat.pl/. Posiadają dotykowy ekran i działają na specjalnie przygotowanym systemie operacyjnym (można wybierać między kilkoma, wśród których dominuje Android, Windows Mobile oraz iOS), dzięki czemu mogą działać wiele godzin bez podpięcia do źródła zasilania. Istnieje tak wiele wersji tabletów, że nie sposób ich tutaj opisać.

Tablet do czego to służy?

Skoro mniej więcej wiemy co to jest tablet, warto zastanowić się po co on jest? Skoro prawie każdy ma już dostęp do komputera i telefonu, to na co nam jeszcze jedno urządzenie?

Z pewnością tablet jest łatwiejszy w obsłudze i bardziej mobilny od laptopa, nie mówiąc już o komputerze stacjonarnym. Z kolei nad telefonem góruje przede wszystkim rozmiarem ekranu. Dzięki temu zdecydowanie wygodniej jest na nim grać czy oglądać filmy, a da się także popracować, jeżeli ktoś używa do pracy takich urządzeń. Na pewno jest też bardziej poręczny w podróży. Jest zatem tablet rodzajem kompromisu, gdy potrzebujemy użyteczności komputera i telefonu w optymalnym rozmiarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s