Dobra klawiatura do pisania

Jaka klawiatura komputerowa?

Każdy użytkownik komputera wie doskonale, że bez odpowiednie klawiatury nie będzie mógł sprzętu używać. Jest to element niezbędny do użytkowania komputera. Na rynku istnieją trzy rodzaje klawiatur. Wszystko zależy od tego, jaka będzie dla konkretnej osoby najlepsza i jaka będzie idealnie spełniała wymagania danego użytkownika komputera.


Rodzaje klawiatur

Na rynku istnieją trzy rodzaje klawiatur.

Mechaniczna – to najpopularniejsza z klawiatur. Każdy klawisz jest obsadzony oddzielnie na konkretnej sprężynce. Nawet, jeśli klawisz wypadnie, cała klawiatura działa i tak bez zarzutu. Tego rodzaju urządzenie jest stosowane do niemal wszystkich komputerów. Można ją podłączyć przewodem do komputera, lub zastosować klawiaturę bezprzewodową. Cechą charakterystyczną jest specyficzny stuk klawiszy.

Membranowa – Tego rodzaju urządzenie przypomina trochę pilota do telewizora. Pod klawiszami z gumy, rozciągnięta jest membrana. Gdy naciskamy klawisz, jego gumowy element dotyka określonego miejsca na płycie membrany. Klawiatura membranowa jest tańsza od mechanicznej i pracuje ciszej. Tego rodzaju urządzenia stosowane są bardzo często w laptopach. Jest ona bardziej doceniana przez graczy, ponieważ klawisza nie trzeba mocno przyciskać, jak w przypadku mechanicznej. Szybkość i jakość przycisków i ich reagowania zależy od jakości użytej membrany. Klawiatura jest podświetlona.

Hybrydowa –ta klawiatura łączy w sobie elementy obu poprzednich opcji. Niestety mimo wielu zalet, ponieważ jest dość szybka i wygodna, bywa również bardzo droga, wiec nie dla każdego się nadaje. Tego rodzaju klawiatura nie jest podświetlona.

Jak wybrać klawiaturę?

 

Zależnie od tego, czego oczekujemy od danego urządzenia, wybieramy taką, która najbardziej się przyda. Należy sprawdzić, co będzie najlepsze z cech, które mają poszczególne typy i dobrać najodpowiedniejszą dla konkretnej osoby.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s