Dobra mysz bezprzewodowa 2017

Dobra mysz optyczna bezprzewodowa

Optyczne, laserowe. Przewodowe, bezprzewodowe. Na baterie, akumulatorowe. Wybór myszki do komputera na rynku jest ogromny. Trzeba wziąć pod uwagę także to, w jaki sposób będziemy z niej korzystać : czy do gier komputerowych, czy do zwykłych prac biurowych albo projektowania grafiki. Pod lupę bierzemy mysz optyczną, najpopularniejszą wśród graczy, a także studentów i pracowników biurowych.

Działanie myszy optycznej

W kilku prostych słowach wypada opisać działanie takiej myszy komputerowej. Wyposażona jest w diodę LED oświetlającą powierzchnie pod urządzeniem. Wiązka światła odbijana jest od powierzchni, zazwyczaj blatu biurka i sczytywana przez specjalną kamerkę. W taki sposób komputer wie, w jaki miejscu znajduje się nasza myszka. Wiele artykułów na takie tematy znalazłem na komputerswiat.pl. Najważniejszą zaletą jest to, że urządzenie nie jest wyposażone w mechanizmy, a tym samym nie psuje się tak często jak tradycyjne urządzenie oraz łatwiej utrzymać ją w czystości. Dla młodzieży jest jeszcze jedna dobra wiadomość – myszka jest tańsza od laserowej, więc skromny budżet licealisty tak bardzo nie ucierpi!

mysz komputerowa

Jaką wybrać myszkę?

Na pewno nie należy kierować się tylko ceną! Jest to podstawowe kryterium, a szkoda, ponieważ myszka jest ważniejsza nawet od klawiatury. Sklepy stacjonarne i internetowe przepełnione są różnymi modelami, kształtami a nawet kolorami. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać myszkę idealną dla Twojej dłoni.
Przewodowa czy bezprzewodowa? Najpopularniejszy jest wybór myszki bez ogonka, jednak przy wielu działających urządzeniach można zaburzyć jej pracę, a dodatkowo trzeba dość często wymieniać baterie.
Symetryczne czy profilowane? Symetryczne myszki są płaskie i jeśli nie spędzamy przy komputerze za dużo czasu, będą odpowiednie. Jednak dla osób, dla których sprzęt jest nieodłącznym elementem życia, sprawdzą się myszki profilowane.
Zastosowanie myszki. Będziemy z niej korzystać tylko do przeglądania Facebooka, czy jesteśmy zapalonymi gamerami? A może jesteśmy grafikami projektującymi niesamowite technologie? Jest to najważniejszy aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Najlepszym wyjściem jest wizyta w sklepie i dopasowanie myszki pod siebie i realne poczucie jej.

Jedna uwaga do wpisu “Dobra mysz bezprzewodowa 2017

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s