Dobry notebook do 1500 zł – da się?

Dobry i tani notetbook –  czy lepszy od PC?

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć dom, w którym nie ma komputera. Jednak jest to określenie bardzo na wyrost, gdyż tak nazywa się wszystkie urządzenia składające się na komputer. Bez względu na to, czy jest to stacjonarny sprzęt czy przenośny, ale nie na bazie androida, będzie komputerem. Dla wielu osób to po prostu komputer, jednak pomiędzy stacjonarnym a netbookiem jest dość spora i zasadnicza różnica.

Czym różni się netbook od PC?

Komputer stacjonarny czyli popularny PC to bardzo duże urządzenie. Musi mieć odpowiednią ilość miejsca do obsługi. Zwykle używane do komputera biurko musi pomieścić monitor i zostawić na tyle miejsca, by można było przy nim swobodnie pracować. Skrzynia, zawierająca wszystkie części komputera zwykle stoi pod biurkiem, ponieważ jest duża. To urządzenie wielkie i nieporęczne, ale bardzo pojemne i dające spore możliwości. Przede wszystkim jest to urządzenie, które można dowolnie modyfikować, by sprzęt był szybszy i bardziej niezawodny. Drugą zaletą jest sporo niższa cena niż w przypadku netbooka.

 

notebook

Czym zaś jest netbook?

Tani netbook można kupić w niemal każdym sklepie komputerowym oraz w dużych sieciówkach, które oferują takie produkty. Zaletą takiego urządzenia są małe rozmiary i łatwość przenoszenia ich w różne miejsca. Wystarczy włożyć go do torby i wszędzie można się swobodnie przemieścić, mając sprzęt ze sobą.
Ponadto jest na rynku sporo notebooków, które nadają się nawet do grania w gry, które mają dość wysokie wymagania sprzętowe. Oglądałem wiele poradników na ten temat  ten filmik mnie zagiął.

Wadą takiego urządzenia jest, że ma bardzo ograniczone możliwości.  Nie da się go modyfikować. Jeśli ktoś chce mieć  mobilny sprzęt, tani netbook będzie dobrym rozwiązaniem.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s