Retrogaming- co to takiego?

Czym jest retrogaiming?

„Stare, ale jare” – chyba wszyscy znają to powiedzenie. Dzisiejsze gry komputerowe bazują na dawnych technologiach, które zostały rozwinięte do niewyobrażalnych granic doskonałości. Ulepszenia i nowe rozwiązania wciąż powiększają różnicę jakości między tym, co było, a co jest teraz. Perfekcja zbliżająca wirtualny świat do jakości niemalże rzeczywistej, zachwyca graficzną perfekcją. Jednak, dla wielu graczy, doskonała forma nie zastąpi tego klimatu, który panował w dawnych grach i zmuszał użytkownika do wytężonej pracy wyobraźni. Dlatego retrogaiming zyskuje na popularności.

gry komputerowe

W dawnym tkwi piękno

Dzisiejsze komputery dla graczy umożliwiają rozrywkę przy zaskakująco realistycznych grafikach, które zacierają granicę między realnym światem, a tym, jaki obserwujemy w grach. Jednak nie wszystkim to odpowiada. Dawne gry miały ducha i klimat, bazując na prostocie graficznej zmuszały do wytężenia pracy wyobraźni i kreowania obrazu we własnym umyśle. To właśnie ta cecha, sprawia, że wielu dzisiejszych graczy odrzuca piękno grafiki i sięga po tradycyjne proste rozwiązania.

Formy retrgaimingu

 

Retrogaiming to zamiłowanie niekoniecznie jedynie do starych gier, lecz również do nowych, które bazują na klasykach, są jakby ich nowymi wcieleniami. Retrogamerzy sięgają zarówno po stare i sprawdzone tytuły, w które grano nawet i ponad dwadzieścia lat temu, jak i najnowsze dzieła, które stanowią wierne repliki dawnych tytułów. Organizowane są oficjalne eventy, gdzie można pograć w stareklasyki. Zobacz np. te wideo. Retrogaiming to nie tylko forma hobby lecz również swoiste oddanie hołdu klasyce. To również swoista podróż w czasie, sentymentalny sen przypominający o dzieciństwie. Chyba każdy marzy by wsiąść w wehikuł czasu i jeszcze raz przeżyć to samo. Dlatego, retrogaiming jest dziś tak popularny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s